PDF fájlt jó kapni, el tudom olvasni minden gépemen, az iOS és Android telefonomon, a PC-men, a laptopomon, Windows, Mac, Linux, szóval minden lehetséges platformon. Az pedig még jobb dolog, ha én is tudok ilyet készíteni és küldeni. Nem túl bonyolult a kérdés, de érdemes minimálisan körüljárni ezt is.
Jó sok ideig csak kiváltságosak tudtak PDF-et generálni, ők is csak méregdrága programok segítségével. Ilyen programok ma is léteznek, áruk azonban már megfizethető, egyes megoldások pedig szinte észrevétlenül működnek, csak úgy, mintha nyomtatóra dolgoznánk, épp csak a kinyomtatás előtt megjelenik egy ablak, amelyik megkérdezi, hogy mi legyen a "kinyomtatandó" pdf fájl neve.
A Google jó barát ez ügyben is, még nyílt forráskódú verziót is kaphat, akinek mélyebb érdeklődése van a téma iránt. Amit mindenképp érdemes szem előtt tartani, az az, hogy a cél igényli-e az óriási erőforrás igénybevételét, azaz 10-100 MByte-os PDF-et küldözgessünk-e a hálón keresztül, vagy elég szolídabb minőségű "nyomat" is. Csak egy példát mutatok utolsó bekezdésként.
Régóta használom a doPDF programját, pont minden olyan programhoz illeszkedik, ami nyomtatni tud, úgy viselkedik, mintha ő is nyomtató lenne. Általában hasznos, de vannak esetek, amikor nem ez adja az optimális megoldást. Legutóbb egy 26 oldalas szerződést kellett kinyomtatnom, minden lapján aláírnom, újra beszkennelnem és elektronikusan tovább küldenem. Mutatom, milyen adatmennyiségekkel kellett dolgozni, és miért váltottam le rövid időre PDF generátort a Word saját export rutinjára.
Word eredeti dokumentum: 17,4 MByte
Word nyomtatás doPDF printer: 9,15 MByte
Word PDF export: 13,2 MByte
Word PDF optimalizált export: 1,46 MByte
Mutatom a kapcsolót, amit alkalmazni kell a méret csökkentéséhez.
Utolsó kommentek