Összegyűjtöttem vagy 40 különböző feladótól származó spam-et, kellett hozzá kábé három hónap. Gondoltam, egyenként a végére járok, miért kapom őket, miért nem tudok róluk leiratkozni, ki a feladó és meri-e tagadni. Azt mindegyik hírlevélnél tudtam, hogy nem iratkoztam fel rájuk, és leginkább csak az ártatlanság vélelme miatt nevezem őket ebben a pillanatban hírlevélnek.
A kedvencem egy "Már majdnem el is hiszem amit állít" típusú impresszummal rendelkezik. Ezt egy parkolt domain nevem regisztrációs email címére érkezett levélből szedtem ki, idézek belőle. Hogyaszongya:
Magyarországon a 2008. évi XLVIII. törvény módosítása alapján nem természetes személy esetén (tehát például egyértelműen céges e-mail címre küldött reklámüzenetnél) opt-out rendszer működik: a címre csak akkor nem lehet levelet küldeni, ha azt a hirdetőnél előzőleg megtiltották.
- tájékoztatjuk, hogy az Ön adatai: személyes kapcsolat, névjegy, üzleti kártya, MS-VCARD illetve internetes piackutatásból és/vagy nyilvánosan megvásárolható, illetve elérhető marketing adatbázisban rögzített, vagy az interneten elhelyezett, bárki számára hozzáférhető, nyilvános adatbázisból származnak. Esetleges pontatlan adatkezelésünk miatt lehetséges hogy Ön nem szeretne tájékoztatást kapni ajánlatainkról. Amennyiben ez így van - kérjük törölje ezt a levelet és kattintson a leiratkozás gombra.
Persze, hogy Gmail-es a feladó.
Naszóval ott tartottam, hogy a nem túl távoli jövőben el akartam kezdeni ezekkel az anyagokkal foglalkozni, de ma végképp letettem róla. Jelen felállás szerint az eljárás megkezdésére át kell utalnom az NHH számlájára 88.000 (!) jó magyar fizetési egységet, ez ugyanis az illeték, mely kötelezően lerovandó a hivatal részére és ennek fejében az eljárást jól el is indítják. Ha azonban csak szimplán bejelentem a spam tényét, a hivatalnak joga van megmérlegelni, indít-e vizsgálatot, és dönthet úgy, hogy biz nem indít. Hiába küldjük el huszadmagunkkal együtt a bejelentést, akkor sem biztos, hogy lesz viszgálat, ugyanakkor az is meglehet, hogy egyetlen levélre is ráugrik az apparátus. A döntési algoritmust szívesen megnézném. :)
A HWSW bővebb cikkét ajánlom.
*A bejegyzés korábban megjelent a Kockablog-ban.
Utolsó kommentek