Amióta gépi feldolgozású lett a lottó, mozgolódik a kisördög sokak agyában, vajh manipulálják-e a rendszert, manipulálható-e egyáltalán a rendszer, és ha igen, merik-e tagadni, és ha nem, tudnánk-e javasolni módszert a tökéletes bűntényhez?
Régi kockáktól tudjuk, hogy anno a lottószelvényeket feladták postán, ráadásul kétpéldányos verzióban, amit beérkezéskor kettévágtak, a fele szelvényt páncélba rakták, a másik felét ellenőrizték nagy tornateremszerű létesítményekben. Zömével nyugdíjas nénik és bácsik néztek meg minden egyes darab papírt egy aktuális sablonnal, és ha két pirickát láttak, az a szelvény kettes találatos volt, és így tovább. A nyertes szelvényeket aztán kontrollálták a páncélban lévőkkel, és ha minden stimmelt, ki lehetett fizetni. Itt azért nehezebb a rendszer korrumpálhatósága, de ide is lenne ötletünk. Ma azonban adatbázis-feldolgozás van, rendszerürítés, lemezek lezárása az új adatok illegális befogadása ellen - pls. pontosítson, aki tud - ígyhát marad a kihívás: bundázzuk meg magát a húzást.
A melegített és lehűtött golyók ötletét vessük is el mindjárt, több fórumon kitárgyalták a módszer hiányosságát. A kézi húzásra tehát kellene valami más ötlet. A gépire meg mechanikus kockák ötleteire várunk, hiszen ott nagy sebességű és változó nyomású levegőbefúvás pörgeti a golyókat, amit ugyebár célzottan kellene elkapni... Szóval van gondolkodi való átmérőkben, mágnesekben, gyors RFID felismerésben, stb.
*A bejegyzés korábban megjelent a Kockablog-ban.
Utolsó kommentek