A szolgáltatásokat nemhogy lefordítja az adott ország nyelvére, de egyre gyorsabban kapcsolja be az újdonságokat, hogy mást ne is említsünk, például a Google Apps rendszeren keresztül. Mert ugye azt ma már mindenki természetesnek veszi, hogy maga a kereső magyarul beszél hozzánk és ha külön meg nem kérjük, akkor első körben hazai találatokat ad.
A kísérleti funkciók eddig csak az angol nyelvű felületen voltak elérhetők, majd egy kis trükkel pl. magyar nyelven is használhattuk őket. Az egyes pluszokért csalfa módon ideiglenesen átkapcsoltunk angolra, beállítottuk a nekünk kellő kiegészítést, majd visszakapcsolva magyarra minden működött. Mától azonban változott a helyzet, ezek az újdonságok is elérhetők a magyar nyelvű felületről, és maguk a funkciók is magyarul vannak már definiálva.
Nos, akkor egy kis konkrétumot is... Nem is olyan régen még csak a Gmail belsejében voltak elérhetők a különböző sablonok (skinek), pedig ezt várta a nagyközönség a leginkább a saját rendszerben megjeleő fejlesztésnek. Szintén mától azonban ez is"kigyűrűzött" a Gmail hátterű rendszerekbe. Tesztjeinket a legnagyobb hazai Gmail integrációt végrehajtó Mailbox.hu-n végeztük, sok-sok képes illusztrációval.
Kétféle sablonfajta választható, mindegyikből van azonban többféle verzió is. Az egyik a csak színekkel operáló, a másik azonban képi témákat, helyenkét nagyon mókásakat is ajánl. A csak színekkel definiált sablonokból egyet teljesen a saját igényünk szerint színezhetünk át.
Bemutatunk néhány hangulatot a teljesség igénye nélkül. A képre kattintva a teljes képernyőt megmutatjuk. Érdemes ezt is megnézni, néha ugyanis a poén csak a nagy képen látható.
Alapeset
Pasztell
Cseresznyevirág
Cukorka - az egyik kedvencünk
Óceán
Tengerpart
Buszmegálló - a másik kedvencünk
Természetesen hagytunk még feldedeznivaló sablonokat és számos kiegészítő funkciót is szép számmal, tessenek megnézni a "Labs" menüben akár a tesztként használt rendszerben, akár a Gmail-ben magában.
Még ha csak egyszeri marketing lenne, akkor is értenénk a keresőóriás - egyáltalán megáll még ez az elnevezés? - lépéseit, de nagyon is úgy látjuk, egyre inkább alkalmazkodik a felhasználói igényeknek, és már olyan nüanszoknak is igyekeznek megfelelni, mint például az egyszerű divatigénynek tűnő sablonok bevezetése. Sok célcsoportnak így a legegyszerűb a kedvében járni.
*A bejegyzés korábban megjelent a Kockablog-ban.
Utolsó kommentek